Banu Evren - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Banu EvrenSola Unitas Academy Öğrenci Koçu PCC, İzotomi Project Supervisor, İzotomi Analisti, NLP Master

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi mezunudur. 2004 senesinde İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nden pedagojik formasyon programı alarak devlette okul öncesi kurumlarda sosyal sorumluluk çerçevesinde ücretsiz branş öğretmeni, özel kurumlarda ise “Eğitim ve Planlama Danışmanı” olarak çalışmıştır.

2013 senesinde dezavantajlı durumda olan “Üstün Yetenekli Çocuklar” ile ilgili eğitimdeki yetersizlikler konusunda velilere destek olma amacıyla bir arkadaşı ile birlikte “Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu’nu kurmuştur. Konu ile ilgili üniversitelerden ve belediyelerden destek alınarak ücretsiz seminerler gerçekleştirilmiştir. 2016 senesinde Üstün Yetenekliler ve Eğitimi Kongresi’ne göndermiş oldukları “Üstün Yetenek Kavramında Sivil Toplum Hareketi Üstün Yetenekli Çocukların Aile Portalı (ÜYÇAP)” ile ilgili bildirileri bilim kurulu tarafından değerlendirilmiş ve sözel sunum olarak kabul edilmiştir. Konu ile ilgili çalışmaları halen devam etmektedir.

2016 senesinde “insana dokunmak, insan hayatına değer katmak, öğrenmek, öğretmek, paylaşmak ve büyümek” vizyonuna uygun gördüğü Sola Unitas’da koçluk eğitimlerine başlamış olup Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu, NLP Practitioner, NLP Master, Paul Ekman ESaC ve ETaC, İzotomi eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Uluslararası PCC koç unvanını almıştır. Sola Unitas bünyesinde öğrenci koçluğu yapmaktadır. İzotomi Projesi’nin genel koordinatörlüğünü yapmakta ve İzotomi Sertifikalı Analist olarak bireysel çalışmalarda da görev almaktadır.