Burcu Ceylan Çetin - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
burcu ceylan

Burcu Ceylan Çetinİnsan Kaynakları Lideri-Adisa Danışmanlık

Burcu Ceylan Çetin, yerli ve yabancı kurumsal firmalarda insan kaynakları yönetimi konusunda 18 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bu deneyimini koçluk ve mentorluk çatısı altında bireylere aktarmaktadır. Çalışmalarında bireysel kariyer gelişimi, bireysel koçluk, kurumsal insan kaynakları danışmanlığı ve takım gelişimi alanlarına yoğunlaşmıştır.

 

2002 yılında başladığı kurumsal kariyeri süresince, Adecco Danışmanlık, AvivaSA, Oracle, Societe Generale, Yapı Kredi Bankası, Şişecam gibi lider yerli ve yabancı firmalarda insan kaynakları alanında farklı seviyelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. İnsan kaynakları alanında; işe alım ve kariyer yönetimi, değerlendirme merkezi uygulamaları, yetenek ve performans yönetimi, eğitim ve gelişim, liderlik, iç eğitmen ve genç yetenek programları geliştirme, işveren markası ve iç iletişim süreçleri, şirket birleşmeleri, organizasyonel değişim, İK sistemleri kurma ve yürütme alanlarında tecrübelidir.

Koçluk çalışmalarında Gestalt ekolünü benimseyerek, 2018 yılında ICF akredite bir program olan Gestalt Coaching/Eurasian Gestalt Center for Coaching İstanbul tarafından gerçekleştirilen sertifika programını tamamlamıştır. 2013-2016 yılları arasında Prof. Dr. Nita Scherler’in Gestalt Uygulayıcılığı programını tamamlamıştır. 2019 yılında başladığı Derin Demokrasi (Myrna Lewis Methodology) eğitimine devam etmektedir.  Talent Insights, Predictive Index, KF- TalentQ Dimensions, NEO PI-R mesleki kişilik envanterlerinin, KFALP ve KF Via Edge Liderlik Değerlendirme araçlarının lisanslı kullanıcısı ve ASSESS Değerlendirme Merkezi uygulayıcısıdır.

 

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu olan Burcu Ceylan Çetin, klinik psikoloji eğitimine, İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında devam etmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi İş İnsanları Derneği(BRM) üyesidir ve dernek bünyesinde Sosyal Girişimcilik Projelerinde Proje Koordinatörlüğü görevine, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi’nde (BÜREM) gönüllü Psikolojik Danışmanlık ve Yenibirlider Derneği’nde genç profesyonellere gönüllü mentorluk & koçluk çalışmalarına devam etmektedir. Klinik Psikoloji eğitimini Yetişkin alt dalında yürütmektedir. Kurumsal iş hayatı tecrübesini koçluk ve psikolojik danışmanlık çalışmalarına aktararak farkındalık kazandırma ve değişim üzerine çalışmaları süregelmektedir. Hali hazırda Adisa Danışmanlık’ta İnsan Kaynakları Lideri olarak görevine devam etmektedir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?