Cahide Akkuzu - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Resim1

Cahide AkkuzuMaster Certified Coach (MCC), ORSC
Yönetici Koçu, Takım Koçu, Derin Demokrasi Eğitmeni

Deneyim

  • Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF tarafından Master Certified Coach (MCC) olarak akredite edilmiş, 5000+ saatlik koçluk tecrübesine sahiptir.
  • Toplam 33 yıllık profesyonel iş hayatında hem global şirketlerde üst düzey yöneticilik tecrübesine sahiptir, hem de koçluk mesleğinde kapsamlı tecrübeye sahiptir. Organizasyonlara, ilişkilere, yöneticilere, liderlere ve gruplara koçluk hizmetleri sunmaktadır.
  • Uluslararası koçluk hizmetleri kapsamında kendi sektörlerinde ilk 10’ a giren firmaların dünyanın çeşitli yerlerindeki yöneticilerine üst düzey yönetici koçluğu ve takım koçluğu yapmaktadır.
  • ICF tarafından akredite olan Gestalt Koçluk Okulunda öğretim görevlisidir.
  • Akredite Derin Demokrasi eğitmeni olarak liderlere grup dinamiklerini anlama, katılımcı karar verme, direnç, gerilim ve çatışmaları çözmeye yönelik pratik araçlar ve yetkinlikler kazandırmaktadır.
  • Robert Kegan’ ın ‘Immunity To Change’ Değişim Koçluğu, Transaksiyonel Analiz, Gestalt Grup Koçluğu, İlişki ve Sistem Koçluğu (ORSC) alanlarında deneyimlere sahiptir.

Profesyonel Geçmişi

  • Koçluk mesleği öncesinde bilişim, telekom ve hızlı tüketim ürünleri sektörlerinde toplam 25 yıllık yöneticilik deneyimine sahiptir.
  • Profesyonel kariyerine Bilkom/Apple’ da başladı. Sonraki yıllarda Xerox Türkiye Genel Müdürlüğü görevinde bulundu, 2 yıl Londra’ da yaşayarak Xerox Ortadoğu Hindistan Rusya Afrika bölgelerinin pazarlama operasyonlarını yürüttü, Avea’ da Satış Direktörlüğü, Türkiye’ nin lider sistem entegrasyon şirketi Datateknik’ te ise Genel Müdürlük görevlerinde bulundu, Yıldız Holding’ de Kurumsal Strateji Genel Müdürü olarak Ülker’ in çikolata, içecek, Godiva ve yurtdışı yatırımlar gibi bünyesinde bulunan bir çok marka ve iş biriminin stratejilerine yön vermek üzere çalışmalar yaptı.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?