Ekin Altıntaş - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Screen Shot 2020-06-08 at 13.53.55

Ekin AltıntaşAssociate Certified Coach

Ekin Altıntaş, kurumsal sistemler içinde ilerlemek isteyen profesyonellerin hedefledikleri adımlara başarıyla geçiş yapmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir koçtur.

1999 yılında ODTÖ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından PriceWaterhouseCoopers’ta (PwC) kariyerine başlamış ve 2014 yılında Ortak rolüne terfi oldu. Koçlukla, PwC bünyesinde tanışan Ekin, şirket içi eğitim programları çerçevesinde birçok yerli ve yabancı eğitmenden koçluk eğitimi alma şansına sahip oldu. Bu eğitimleri takiben 2012 yılında şirket içinde kendi takımı ve diğer ekiplere koçluk yapmaya başladı. Şirket içindeki deneyimini geliştirmek ve daha geniş bir çevre ile bu deneyimi paylaşmak için 2017 yılında koçluk işine ağırlık vererek Gestalt Koçluk Programı’ndan mezun oldu. 2019 yılında yurt dışına taşınmak nedeniyle PwC’den ayrılmış olan Ekin bugün Amerika’da koçluk ve danışmanlık yapmaya devam ediyor.

Ekin, 2019 yılında uluslararası koçluk standartlarını oturtmayı hedefleyen International Coaching Federation (ICF-Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından verilen Associate Certified Coach (ACC-Bağlantılı Sertifikalı Koç) sertifikasını aldı.