Emirhan Kınataş - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Emirhan-Kınataş

Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş, Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden dereceyle mezun oldu. Şimdilerde John’s Hopkins Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Emirhan, değişim programı kapsamında Floransa Üniversitesi’nde enerji güvenliği konusunda çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca, Jagiellonian Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği araştırma stajında, Türkiye’nin savunma sanayisi ve Rusya ile Doğu Avrupa ülkeleri arasındaki çatışmalardaki potansiyel etkileri üzerine incelemelerde bulundu. Emirhan, Galatasaray Üniversitesi, İslam İşbirliği Teşkilatı, İstanbul Politikalar Merkezi ve İyilik Şampiyonası gibi değerli organizasyonlarda çalıştı.

Akademik alanda güvenlik, strateji ve çatışma çözümü konularına odaklanan Emirhan, Yenibirlider Derneği LEAD21 Fellowship Programı 5. dönem mezunudur. John’s Hopkins SAIS’te Global Güvenlik ve Çatışma Çözümü Kulüp Başkanlığı, Orta Doğu ve Afrika Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Parlamenter münazara alanında 30’dan fazla şampiyonluk, en iyi konuşmacılık ve finalistlik ödülüne layık görülmüştür. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Diğer YBL 21 mentorlarına da göz atmak ister misiniz?