Fatih Arslantürk - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
fatih-arslanturk

Fatih Arslantürkİstanbul Bilgi Üniversitesi

Temmuz 1996’da Edirne’de dünyaya geldi. Tarih öğretmeni olma hayali ile başladığı Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi’nin 100. Yılında mezun olurken, öğretmenlik yerine mühendisliği tercih etti.

Daha sonrasında tam burslu olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği’ni 3.94 ortalama ile bölüm birincisi olarak tamamladı. Üniversite hayatını yüzeysel bilgilerle doldurmak yerine kodlamaya duyduğu ilgi nedeniyle, şiir yazmaya benzettiği kodlama yeteneğini geliştirmek için Bilgisayar Mühendisliği Çift Ana Dal programına başladı, halen devam etmekte. Öğrenim hayatı boyunca birçok öğrenci kulübünde çeşitli görevler üstlendi. Birçok yarışmaya, seminere, kongreye vb. katıldı, öğrendiği her şeyi “Okul için değil, yaşam için” öğrendi.

Okul hayatının yanı sıra, sürekli çalıştı ve ailesine de yardımcı oldu.  Ülker, Coca-Cola içecek gibi büyük firmalarda ve başka birçok şirkette çeşitli stajlar yaptı, çalıştı. Birçok kez girişimlerin bir parçası olmaya çalıştı, girişimciliğin insanın içinde olduğuna düşünüyor. Hayatın yüreği şarkı söyleyenleri elbet bir gün dansa kaldırdığına inanıyor. Halen yarı zamanlı olarak Coca-Cola İçecek şirketinde çalışmakta.

Diğer YBL21 temsilcilerine de göz atmak ister misiniz?