Furkan Yılmaz - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Ahmet Furkan Yılmaz

Furkan YılmazÖzyeğin Üniversitesi

 Küçüklüğünden beri problem çözmeye ve tasarıma ilgi duyan Furkan, Fen Lisesini bitirdikten sonra Özyeğin Üniversitesi’nde hep hayalini kurduğu mimarlık bölümünde okumaya başladı.

 Üniversiteye girdiği yıl katıldığı YetGen programından sonra henüz hazırlıktayken Blueground firmasından staj teklifi aldı ve iş geliştirme alanında staj yapma fırsatı buldu.

 Birçok kulübe ve etkinliğe katıldıktan sonra, disiplinlerin arasındaki işbirliğinin önemini farketti ve bu alanda gördüğü eksiklik üzerine ÖzÜ Disiplinlerarası Düşünce Kulübü’nü kurdu. Bu sayede farklı disiplinlerden takımların işbirliği yaparak exponansiyel değer üretmelerini sağlayan onlarca etkinlikte görev aldı. 

Google ve Girişimcilik Vakfı’nın yaptığı Android Akademi programına kabul aldı ve iş mülakatlarında liyakati sağlayarak açık pozisyona en doğru adayı yerleştiren yapay zeka temelli bir anonim mülakat süreci yönetim platformu geliştirdi.

Eğitimcilerin eğitimi alanında faaliyet gösteren Yarının Eğitimi Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı ve Edu Club isimli sosyal girişmde strateji ve pazarlama departmanlarında görev aldı.

Geçmişten beri tiyatroya ilgi duyan Furkan 2018’den beri Özyeğin Üniversitesi Oda Tiyatrosu’nda oyuncu, sosyal medya sorumlusu, prodüksiyon sorumlusu gibi çeşitli görevler üstlendi, ayrıca dijitalde tiyatro seyredilmesini mümkün kılan Tiyatronet isimli girişimde çalıştı.

 Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi’nde ısı transferi alanında yapılan bir bilimsel çalışmanın veri görselleştirmesini ve kullanıcı deneyimi tasarımlarını yapıyor. 

 Kendini keşfetme sürecinde mimarlığı çok sevdiğini fakat mimarlıktan aldığı vizyonu ve bakış açısını pazarlama alnında kullanarak değer yaratmak istediğini fark eden Furkan Comodif isimli bir veri yazılımı firmasında pazarlama sorumlusu olarak işe başladı.

 Özyeğin Üniversi Öğrenci Konseyi’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Mimarlık Tasarım Fakültesi Temsilcisi olan Furkan, boş zamanlarında yürümeyi, düşünmeyi ve hayal kurmayı çok seviyorve aynı zamanda atletizm ve tenisle ilgileniyor. 

 Dünyayı anlamaya ve anlamlandırmaya çalışan Furkan’ın hayttaki amacı dünyadaki büyük problemlerle ilgilenmek, onlara çözüm bulmak ve bu çözümün bir parçası olmak.

Diğer YBL 21 mentorlarına da göz atmak ister misiniz?