İpek Özdem - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
İpek Özdem Y1L

İpek ÖzdemDanışman, Eğitmen, Koç

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ipek Özdem, iş hayatına 1990 yılında Unilever’de başladı. Şirketin İngiltere  ve Türkiye merkezlerinde Ar-Ge ve Pazarlama Araştırmaları bölümlerinde 27 yıl yöneticilik yaptı. Kariyeri boyunca uluslararası ve yerel markaların sayısız konumlandırma, yeni ürün tasarımı, marka iletişimi ve pazar büyütme projelerinin içgörü liderliğini yürüttü.

Çokuluslu ekipleri ve global projeleri yönetim deneyimi  ona çok kültürlü diyaloglarda hassas dengeleri kavrama ve bunları ustalıkla yönetme becerisi kazandırmış,  farklı kültürlere olan derin merakı zamanla onu Antropoloji yüksek lisansı yapmaya yöneltmiştir. Burada kazandığı antropolojik bakış açısı liderlik, ürün ve pazarlama yönetimi süreçlerine yaklaşımını kökten etkilemiştir.

2017 yılında Unilever’deki kurumsal hayatına nokta koyup,  fikirlerini ve deneyimlerini  daha geniş ve farklı kitlelerle paylaşabilmek hayaliyle danışmanlık, mentörlük ve eğitim hizmetleri vermeye başlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF tarafından Profesyonel Koç (PCC) olarak akredite edilen İpek, bireylerin gün ışığına çıkmayı bekleyen güçlü yönleriyle bütünleşebilmeleri için liderlik, kariyer ve yaşam koçluğu yapmaktadır.

Açık havada, yaz kış uzun koşular yapmaktan ve bisiklete binmekten sonsuz keyif alır. Adım Adım gönüllüsü olarak çocukların gelişim ve eğitimine destek veren STK’lar (Koruncuk, KAÇUV) adına yaptığı koşularla bağış toplar. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve  İstanbul Gönüllülleri sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak çalışmaktadır. 2019 yılında  Yenibirlider Derneği’nin gönüllü koçlarının arasına katılmıştır.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?