Lerzan Erkan - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Lerzan Erkanİnsan, Kültür ve Değişim Yönetimi Profesyoneli / Danışman / Eğitmen

2006 – 2018 yılları arasında OYAK Maden Metalürji Grubu/ Erdemir Madencilik San. ve Tic. A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Lerzan Erkan, öncesinde de Elginkan Holding, İlsan İlaç, Toprak Mermer ve Dardanel’de İK’nın çeşitli pozisyonlarında görev almıştır.

ISO 45001:2018 İSG Yönetim Sistemi IRCA onaylı baş denetçisi olan Lerzan Erkan, biri İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü ve diğeri KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nden olmak üzere İK ve İSG alanlarında iki yüksek lisans derecesine sahiptir.

2018-2021 yılları arasında İnsan Kaynakları, Yönetim Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında farklı sektörlerde danışmanlık yapmıştır. Aynı zamanda çeşitli başlıklarda eğitimler vermiş ve uluslararası bağımsız denetçi görevini sürdürmüştür. Nisan 2021 – Ekim 2022 tarihleri arasında Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş’de İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonunda görev yapmıştır.

İş uyuşmazlıkları, çalışma ilişkileri ve insan kaynakları alanlarında 2015 yılından bu yana bilirkişi olarak görev yapan Lerzan Erkan, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde insan kaynakları, liderlik, mobbing, vb. başlıklarda eğitimler vermektedir. Halen insan yönetimi, kültür değişimi, iş sağlığı güvenliği alanlarında çeşitli kurumlara danışmanlık yapmakta, eğitimler vermektedir.

Güvenlik Koçluğu, Yönetici ve Kariyer Koçluğu alanlarında bireyler ve kurumlarla gelişim çalışmaları yapmaktadır.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?