Mahmut Şenaltun - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
DSC_8724 (1)

Mahmut ŞenaltunOYAK RENAULT Veri ve Dijital Dönüşüm Departman Müdürü

2003 yılında ODTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olmuştur.

Oyak Renault kariyerine 2006 yılında Mühendislik Direktörlüğü’nde Clio 3 Boyalı Kasa Parçaları Ürün Sorumlusu olarak başlamıştır ve ardından 2010 yılında Prototip Araç Devreye Alma ve Ürün Sorumlusu görevine atanmıştır.

Kariyerine farklı araç projelerinde devreye alma ve  proses mühendisliği proje sorumluluklarının ardından 2015 yılında Araç Mühendislik Departmanı’nda Clio 4 Dünya Araç Mimarisi Sentez Mühendisi ve Araç Mimari Tasarım ve Geliştirme Bölüm Yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir.

2019 yılından itibaren Dijital Dönüşüm Liderlik görevini üstlendikten sonra kariyerine Veri ve Dijital Dönüşüm Departman Müdürü olarak devam etmektedir.

Türk Inovasyon Ekosistemi ile etkileşimli çalışmalar gerçekleştirmekte ve bu süreçlerde özellikle start-uplara endüstriyel bakış açısıyla ilk seferde doğru çözümün oluşturulması için mentorlük yapmaktadır.

Ürün ve ürün tasarım patentlerinin yanı sıra, ulusalararası dergilerde yayınlanmış araç parçalarının optimizasyonu ile ilgili bilimsel makaleleri mevcuttur.

Çeşitli kar amacı gütmeyen kuruluşlarda dijital dönüşümün yaygınlaşması, iyi örneklerin paylaşılması ve sektörün bu konuda ilerlemesi için farklı görevler üstlenmektedir.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?