Mahmut Serkan Kopuzlu - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Mahmut Serkan Kopuzlu

Mahmut Serkan Kopuzlu Koç Üniversitesi

2000 yılında Erzurum’da doğan Serkan, ilköğretim ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. Basketbola olan ilgisinden dolayı 7 yaşından beri çeşitli okul ve kulüp takımlarında basketbol oynadı. 

2018 yılında girdiği Koç Üniversitesinde, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Ekonomi çift ana dal yapmaktadır.  Şu anda 3.sınıf öğrencisi olan Serkan, üniversitede geçirdiği senelerde birçok kulüp ve sosyal sorumluluk projesinde aktif görev aldı. Koç Üniversitesi Business Club’da yönetim kurulu üyeliğini yürüttü. Okuldaki “maker” kültürünün eksikliğini fark ettikten sonra birkaç arkadaşı ile birlikte Koç Üniversitesi Yapay Zekâ ve Robotik Kulübünü kurdu. KU AIRS çatısı altında Teknofest Robotaksi Otonom Araç Yarışmasında ekibiyle birlikte yarıştı. Ayrıca bir Beşiktaş taraftarı olan Serkan, KU Kartalları kulübü çatısı altında bulunan “Beyaz Yürekler” sosyal sorumluluk projesinin koordinatörlerinden biridir. Bu proje ile futbol ve basketbol takımlardan aldıkları imzalı formaları çekilişle dağıtarak elde ettikleri bütçe ile spor imkanları yetersiz olan köy okullarına spor malzemesi yardımında bulunuyorlar. Geçtiğimiz senelerde Gaziantep, Van, Aydın gibi illerdeki köy okullarına yardım ulaştırdılar.  

Yeni şeyler öğrenmekten keyif alan Serkan şu anda Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü bünyesinde bulunan Nanoinformasyon ve Haberleşme Laboratuvarında undergraduate araştırma asistanı olarak çalışmaktadır. Serkan genel olarak elektrik elektronik mühendisliğinin her alanına ilgi duysa da özellikle IoT, haberleşme, biyomühendislik ve büyük veri gibi alanlara özel bir ilgi duyuyor. Trendyol bünyesinde başladığı stajına data analist olarak devam etmektedir. İleride ilgi duyduğu alanlarda kendini geliştirerek bu alanlarda çalışmaya devam etmek istiyor. 

Diğer YBL 21 mentorlarına da göz atmak ister misiniz?