Nuray Kurtur - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Nuray Kurtur

Nuray KurturSr. Sourcing Manager @Target & Founder @Naya

Nuray Kurtur, Türkiye’de işletme eğitimini tamamladıktan sonra Amerika’da Harvard, Yale ve Cornell gibi prestijli üniversitelerden aldığı eğitimlerle özellikle liderlik, değişim yönetimi, uzlaşma yönetimi ve sürdürülebilirlik alanında uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda marka oluşturma, ürün geliştirme ve tedarik zinciri yönetimi konularında da geniş deneyime sahiptir. 18 yılı aşkın bir süredir sektör liderleri olan Target ve Amazon gibi büyük perakende devlerinde global kaynak yönetimi, ürün geliştirme ve marka oluşturma alanlarında çalışmıştır.

2016 yılında sürdürülebilirlik, değişim yönetimi ve kadın liderlik alanlarında danışmanlık ve eğitimler veren Naya’yı kurarak bu alandaki çalışmalarını daha da güçlendirmiştir. İş dünyasında cinsiyet eşitliği ve kadın liderliği konularına yaptığı katkılar ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Dahililik (DEI) ilkelerine olan bağlılığı, iş dünyasının daha eşit ve kapsayıcı bir geleceğe doğru ilerlemesine önemli katkılarda bulunmuştur. Sosyal sürdürülebilirlik ve toplum katılımına olan tutkusu, bu katkıları daha da güçlendirmiştir.

Kariyerindeki deneyim ve bilgi birikimiyle, Nuray Kurtur, iş dünyasının dönüşümüne liderlik etmeye ve aynı zamanda markalaşma ve daha sürdürülebilir bir iş dünyası için çalışmaya devam etmektedir.