Selin ÜstünerEvolve Leadership and Coaching / EMCC
Ortak, Eğitmen, Profesyonel Koç / Araştırma ve Global ile Hizalanma Çalışma Grubu Lideri, Program Akreditasyonu

Selin Üstüner Evolve Liderlik ve Koçluk Eğitim Danışmanlığı ortağı olarak liderlik gelişimi, çalışan bağlılığını güçlendirme, takım koçluğu ve grup koçluğu programlarını tasarlamakta, içeriklerini geliştirmekte ve uygulamaktadır. Kurumsal alanda pek çok farklı sektörden uzman seviyesi çalışanlara, ilk seviye yöneticilere ve yetenek havuzunda yer alan yönetici adaylarına bireysel koçluk hizmeti sunmakta; bireysel danışanlara değişim ve gelişim koçluğu yapmaktadır.

Mart 2018 itibariyle EMCC (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Kurulu) Türkiye bünyesinde denetim kurulunda yer almaktadır. Araştırma ve Global ile Hizalanma çalışma grubu lideridir. Aynı zamanda EMCC Global ile koordineli çalışarak bireysel akreditasyon ve Mentorluk programları akreditasyonu süreçleri ve kriterleri ile ilgili bilgilendirmeleri sağlamakta; akreditasyon süreçlerine destek olmaktadır.

Profesyonel koçluk eğitimlerini Adler International Learning Central Europe bünyesinde 2016 yılında almış, 2018 yılında İleri Düzey Koçluk Programı – Practicum’u tamamlamış ve ATC unvanını almıştır. Academy of Executive Coaching (AoEC) İngiltere tarafından verilen Sistemik Takım Koçluğu programının temel modülünü tamamlamıştır. Çalışan Bağlılığı Koçluğu alanında uzmanlaşmış olan Engage and Grow programlarının lisanslı koçudur.

EMCC Türkiye tarafından verilen Transaksiyonel Analiz (TA) eğitimini tamamlamıştır. Program tasarımı ve koçluk yaklaşımının temeli olarak Geştalt yaklaşımını kullanmaktadır. 2015 yılından beri Geştalt psikoloji eğitimine devam etmekte; Temel Geştalt psikoloji eğitiminin devamında, Geştalt yaklaşımının farklı teorik uygulamalarına yönelik Bilinç Gelişim Seviyeleri ve Çakralar eğitimlerini almıştır. Bununla birlikte, Geştalt Practicum eğitimini tamamlayarak Geştalt uygulayıcılığı tekniğini geliştirmiştir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Pazarlama ve Strateji alanında tamamladıktan sonra, bu bakış açısını organizasyonlarda insanlara değer yaratmak amacıyla kullanma isteğiyle kariyerine insan kaynakları alanında başlamıştır. İnsan kaynaklarında işe alım alanında bir süre çalıştıktan sonra eğitim ve gelişim ve sonrasında koçluk alanında ilerlemeye devam etmiştir.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden, Pazarlama uzmanlığıyla 2009 yılında mezun olmuştur. Devamında İngiltere’de Warwick Business School’da (University of Warwick) pazarlama ve strateji alanında yüksek lisans yapmış, 2011 yılında MSc. Marketing and Strategy diplomasını almıştır.

Bireysel farkındalık ve gelişime olan merakı ve inancıyla psikoloji, felsefe ve pek çok farklı disipline yönelik olarak kendini geliştirmekte, yurt içinde ve yurt dışında programlara ve workshoplara devam etmektedir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?