Selin Üstüner - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
IMG_6683

Selin ÜstünerMSc., ATC, BPC, EQAC, EIA Senior Practitioner

Evolve Leadership & Coaching
İş Ortağı, Eğitmen, Danışman, Profesyonel Koç

EMCC Türkiye
Genel Sekreter, Yönetim Kurulu Üyesi
Akreditasyon ve Mentorluk Çalışma Grubu Lideri

EMCC Global
EQA Accreditation Assessor

Selin Üstüner Evolve Liderlik ve Koçluk Eğitim Danışmanlığı ortağı olarak liderlik gelişimi, çalışan bağlılığını güçlendirme, takım koçluğu ve grup koçluğu programları; mentorluk, tersine mentorluk ve koçluk sistemleri geliştirilmesi konularında çalışmakta; tasarım, danışmanlık, eğitim ve koçluk hizmetleri vermektedir.

Profesyonel yönetici koçu olarak kurumsal alanda pek çok farklı sektörden uzman seviyesi çalışanlara, ilk ve orta seviye yöneticilere ve yetenek havuzunda yer alan yönetici adaylarına bireysel koçluk hizmeti sunmakta; bireysel danışanlara değişim ve gelişim koçluğu yapmaktadır.

EMCC Global (European Mentoring and Coaching Council) tarafından verilen uluslararası geçerliliğe sahip Senior Practitioner Level European Individual Award (EIA) koç/mentor akreditasyonuna sahiptir.

Mart 2018’den beri EMCC (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi) Türkiye organizasyonunda aktif rol almaktadır. Temmuz 2021 itibariyle 2021-2024 dönemi EMCC Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olarak hem Genel Sekreterlik görevini, hem de Akreditasyon ve Mentorluk Çalışma Grubu liderliği görevini yürütmektedir. Bunun öncesinde 2018-2021 döneminde Denetim Kurulu üyeliği yapmış, Araştırma ve Global ile Hizalanma Çalışma Grubu ve Program Akreditasyonları Çalışma Grubu liderliklerini yürütmüştür

Program akreditasyonları (ISMCP) ve eğitim akreditasyonları (EQA) ile ilgili EMCC Global ile birlikte çalışmakta, Eylül 2021 itibariyle EMCC Global Akreditasyon ekibinde EQA Accreditation Assessor olarak yer almaktadır.

2018-2020 yılları arasında EMCC Türkiye tarafından Altınbaş Üniversitesi ortaklığı ile tasarlanan ve Türkiye’nin alanında ilk ve tek yüksek lisans programı olan MBA Yönetici Koçluğu ve Mentorluk AUD programında program koordinatörlüğü yapmış, koçluk ve mentorluk alanında ders vermiş ve programın uluslararası akreditasyon sürecini yürütmüştür.

2021 yılında genç kadınların STEM alanlarında kariyer yapmalarını desteklemeyi amaçlayan uluslararası bir mentorluk programı olan Million Women Mentors programının Türkiye’de adaptasyonu, kurulumu ve hayata geçirilmesi konusunda Milyon Kadına Mentor Program Danışmanı ve Yöneticisi olarak TurkishWIN ekibinde yer almış; programın 1. fazında danışmanlık desteği vermiştir. Halen TurkishWIN Mentoring Advisory Board üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Profesyonel koçluk eğitimlerini Adler International Learning Central Europe bünyesinde 2016 yılında almış, 2018 yılında İleri Düzey Koçluk Programı – Practicum’u tamamlamış ve ATC unvanını almıştır. Academy of Executive Coaching (AoEC) İngiltere tarafından verilen Sistemik Takım Koçluğu modülünü tamamlamıştır. Çalışan Bağlılığı Koçluğu alanında uzmanlaşmış olan Engage and Grow programlarının lisanslı koçudur. Six Seconds Duygusal Zeka (EQ) Beyin Profilleri ve Değerlendirici sertifikasyonuna sahiptir. EMCC Türkiye tarafından verilen Transaksiyonel Analiz (TA) eğitimini tamamlamıştır.

Program tasarımı ve koçluk yaklaşımının temeli olarak Geştalt yaklaşımını kullanmaktadır. 2015 yılından beri Geştalt psikoloji eğitimine devam etmekte; Temel Geştalt psikoloji eğitiminin devamında, Geştalt yaklaşımının farklı teorik uygulamalarına yönelik Bilinç Gelişim Seviyeleri, Çakralar ve Kişilik Eğilimleri eğitimlerini almıştır. Bununla birlikte, Geştalt Practicum eğitimini tamamlayarak Geştalt uygulayıcılığı tekniğini geliştirmiştir.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden, Pazarlama uzmanlığıyla 2009 yılında mezun olmuştur. Devamında İngiltere’de Warwick Business School’da (University of Warwick) pazarlama ve strateji alanında yüksek lisans yapmış, 2011 yılında MSc. Marketing and Strategy diplomasını almıştır.

Bireysel farkındalık ve gelişime olan merakı ve inancıyla psikoloji, felsefe ve pek çok farklı disipline yönelik olarak kendini geliştirmekte, yurtiçinde ve yurtdışında programlara ve workshoplara devam etmektedir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?