Dr. Sertaç DoğanaySocial Touch / Kurucu
Yeditepe Üniversitesi / Öğretim Görevlisi

İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. İlaç sektöründeki 10 yıllık pazarlama ve satış yönetimi kariyeri sayesinde edindiği profesyonel tecrübenin ardından kendi girişimlerine odaklanmıştır. 2012 yılından bu yana edindiği girişimcilik ve yatırımcılık deneyimlerini; farklı eğitim kurumlarının ve girişim hızlandırma fonlarının çatısı altında pek çok genç girişimciye gönüllü mentorluk vererek paylaşmaktadır. Her ay düzenlediği ve moderatörlüğünü yaptığı “Başarısızlık Hikayeleri” etkinlikleri ile akademisyen, yönetici ve sanatçıların tecrübelerini samimi bir dille aktarmalarına olanak sunmaktadır.

Gelecek trendleri, yeni teknolojiler, inovasyon, siber güvenlik, dijital dönüşüm uygulamaları, dijital pazarlama ve dijital sağlık konularında yazan, eğitim veren, yüzlerce etkinlikte konuşmalar yapmış olan Dr. Sertaç Doğanay, 2013’tan bu yana Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermektedir.

2015 yılından bu yana, Marketing Türkiye ve Digital Age dergilerinde teknoloji ve inovasyon konularında köşe yazıları yazmaktadır.

2012 yılından bu yana dijital pazarlama ve dijital iletişim projeleri üreten Social Touch isimli ajansın kurucusudur. Sağlık haberleri ve tıp alanından gelişmeler konusunda yayın yapan, Türkiye’nin sosyal medyadaki en etkin platform olan DoktorlarSitesi.NET’in ortağı ve yöneticisidir.

2012’den bu yana, teknolojiyle ilgili konularda günlük içerik sunan üç haber platformunu hayata geçirmiştir:
tekdozdijital.com, inovasyon101.com, siberguvenlik101.com

İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki öğrenciliği sırasında edindiği “gönüllülük” kültürünü devam ettirmektedir. Halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürdüğü sivil toplum kuruluşları arasında Kanserle Dans Derneği, İstanbul Tıp Fakültesi Mezunları Derneği ve Gülmek İyileştirir Derneği bulunmaktadır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?