Yonca Türker - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Yonca TürkerProfesyonel Koç, Mentor, Eğitmen

2018 yılından beri kişisel gelişim ve koçluk üzerine çalışmaktadır. Öğrenci koçluğu, Yaşam koçluğu, Lider-Takım Koçluğu ve NLP eğitimleri almıştır. Mesleki Yeterlilik Belgeli Profesyonel Koç olup, 450 saatten fazla koçluk deneyimi vardır. Öğrenci, Kariyer ve Yaşam Koçu olarak çalışmalarına devam etmektedir, koç mentörlüğü ve eğitmenlik de yapmaktadır. Uzman Koçlar Derneği ve Association for Coaching (AC) üyesidir.

Characterix danışmanı sıfatıyla  kişilik envanteri  kullanarak gençlerin kendilerini tanımalarını sağlamakta ve kişisel gelişimlerine kariyer koçluğu ile yol arkadaşlığı yapmaktadır. Birçok sosyal sorumluluk projesini yürütmekte, destek vermekte ve eğitmenlikler yapmaktadır. ÇYDD mentörlüğü, Biriz Dayanışma Derneği, Coach Magazine, SenolDiye Platformu, Yeni bir lider Derneği Lead21 projesi, Uzman Koçlar Derneği projeleri, House of Human Step up projeleri vb.

Ayrıca Yonca ile Yolculuk adıyla Youtube da koçluk ile ilgili tanıtımlar yapmakta, Koru Coaching Magazine dergisine makaleler yazmaktadır.

Avusturya Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Bankacılık yaptığı sürede önce Eğitim Uzmanı olarak MT (Management Trainee) programlarının hazırlanmasını, yürütülmesini sağlamış ve eğitim sunumlarını gerçekleştirmiştir. Sonrasında da Pazarlama Müdürü olarak görev almıştır. Emeklidir. Evli ve 2 çocuk sahibidir.