Zühal Yiğit - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Zühal Yiğit Foto1 HD

Zühal YiğitPCC, IK Profesyoneli, Eğitmen, Kariyer Koçu

Kabataş Erkek Lisesi mezunu olan Zühal Yiğit, Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitiminden sonra İşletme lisans eğitimini tamamlamıştır. Üniversite sonrasında bir süre İngiltere’de yaşamış, Cambridge Anglia Polytechnic Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimini tamamlayarak Türkiye’ye dönmüştür.

Profesyonel iş hayatına 2001 yılında Bilgi Sistemleri Uzmanı olarak YAYSAT’ta başlamıştır. YAYSAT’taki çalışması sırasında SAP SD ve SAP MM eğitimlerine katılarak SAP ERP projesinde “İş Geliştirme Yöneticisi” olarak görev almıştır. Yeni ERP sistemi hakkında hazırlanan kurum içi eğitimler sayesinde, yetişkin eğitiminden büyük keyif aldığını fark etmiştir. 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları Yönetimi” üzerine tezli yüksek lisans programına başlayan Zühal Yiğit, sonrasındaki süreçte mesleki kariyerine “İnsan Kaynakları” alanında devam etmiştir. Yerel ve çok uluslu şirketlerde “Süreç Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği” yapmıştır. Çalıştığı firmalardaki yöneticilere Süreç Analizi, Kuşak Farklılıkları, Performans Yönetimi, Mülakat Teknikleri konularında eğitimler vermiştir.

2014 yılı itibariyle ICF Akredite koçluk eğitimleri almaya başlamıştır. Londra merkezli Full Circle Development tarafından verilen Kariyer Koçluğu eğitimini tamamlamış Türkiye’deki on iki koçtan biridir. Trainer’s Challenge programını tamamlayarak CSF (Certified Skillful Facilitator) unvanını almaya hak kazanmıştır. Kişisel web sayfası, e-koç sitesi ve Bizden Bize isimli kurum içi yayın yapan bir dergide makaleleri yayınlanmaktadır. Kariyer Koçluğu Eğitimi ile koçların eğitim süreçlerinde yer almaktan, Kariyer Atölyesi, İzotomi Kariyer, Değerleme Merkezi gibi çalışmalar sayesinde daha çok kişinin kariyer gelişimine destek verebilmekten son derece mutludur.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye Birimi’nde 2018-2020 döneminde Yönetim Kurulu üyesidir. Zühal Yiğit evli ve iki çocuk annesidir.