YBL21 programımızı keşfedin

Program Hakkında

YBL21 Programı; Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinden liderlik potansiyeli taşıyan toplamda 21 üniversite lisans öğrencisi gence sunduğu bir yıl süren liderlik programı ve sonrasında yarattığı güçlü YBL21 Ekosistemi ile yeni nesil liderlik ekolünü yaratmayı hedefleyen bir harekettir.

Zengin içeriği ile çeşitli liderlik gelişim alanları sunduğu temsilcilerinin, program sonunda 21.yüzyılın gerektirdiği liderlik nosyonlarına sahip bireylere dönüşmelerini amaçlar.

Program ücretsizdir.

YBL21 2019 başvuru dönemi sona ermiştir, yoğun ilginiz için teşekkür ederiz.

Program Tanıtımı ve Online Başvuru
3 Eylül – 10 Ekim 2019
Envanter Uygulamaları
15 Ekim – 21 Ekim 2019
Video Çalışması
26 Ekim 2019- 15 Kasım 2019
Mülakat
2 Aralık – 20 Aralık 2019
Değerlendirme Kampı
4 Ocak 2020
ybl21-5
ybl21-1
ybl21-6
ybl21-2
ybl21-3
ybl21-4

Program içeriği

Liderlik Kampı

Ocak 2020

YBL21 temsilcileri; Ocak ayındaki Lansman etkinliğinden önce, 3 günlük bir liderlik kampına katılırlar. Bu kampta hem akademisyenler hem de iş dünyasından yöneticiler ile 21.yüzyıl liderlik vizyonu çerçevesinde ufuk açıcı seanslar düzenlenir.

YBL21 Day

Mart 2020 – Mayıs 2020 – Eylül 2020 – Kasım 2020

Yılda 4 etkinlik şeklinde gerçekleştirilen YBL21 Day serisi temsilcilerimizin Liderlik Yolculuklarına değer katmayı hedefleyen etkinlik seanslarından oluşur. YBL21 Day içeriği aşağıdaki şekilde kurgulanmıştır:

YBL21 Vision Talks: İş, sanat, spor veya akademik hayattan bir liderin katılım gösterdiği yuvarlak masa etkinliğidir. Konuşmacı liderin hayata ve kariyer yoluna bakış açısının 21 Lider adayımızın yoluna ışık tutması hedeflenir.

YBL21 Circles: Etkinlik alanına konumlandırılmış 4 yuvarlak masa, bu masalarda kariyerlerinin başında (2-3 sene); kariyer basamaklarını hızla tırmanma yönelimi gösteren farklı meslek gruplarından YBL ekosistemi içinden veya dışından kişilerin yer aldığı network etkinliğidir. 4 gruba ayrılmış 21 temsilcinin Circles etabını, her masada 21 dakikalık periyotlarla konuşmacıların hepsiyle temasta bulunmuş; bakış açılarını ve önerilerinden bir çıkarım yapmış şekilde değerlendirmeleri hedeflenir.

YBL21 Leadership Workshops: Temsilcilerimize 4 farklı liderlik gelişim alanı üzerine konunun önde gelen kişisi tarafından verilecek eğitimleri kapsar. 1 senelik program süreci sonunda temsilcilerimizin bu gelişim alanlarında yetkinlik gösteren bireyler olması hedeflenir.

Startup Lider Mentor - Mentee Görüşmeleri

YBL21 Programı temsilcilerimizin Türkiye’nin önde gelen 21 startup kurucusu liderinden birebir mentorlük alması sağlanır.

YBL21 Social Leadership Journey

Ocak 2020 – Temmuz 2020

Temsilcilerimizin, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda; yaşadıkları şehirlerde toplumun faydasına olacak sosyal sorumluluk projeleri geliştirip, bu projelere liderlik etmeleri beklenen 6 aylık bir süreçtir. Yenibirlider tarafından mentorluk desteği sağlanan süreçte; temsilcilerin sosyal farkındalıkları gelişirken, proje yönetimi deneyimlerinin güçlendirilmesi hedeflenir. Sürecin sonunda hazırlanan rapor ve sunumlar; iş dünyası ve sivil toplum alanında başarılı kişilerden oluşan jüri tarafından değerlendirilir ve dereceye giren projelerin liderliğini yapan temsilcilerimiz ödüllendirilir.

Mezuniyet

Ocak 2021

Programımızı başarı ile tamamlayan katılımcılarımıza gerçekleştirilecek mezuniyet töreni ile sertifikaları ve referans mektupları takdim edilir. Alumni topluluğuna kabul gerçekleşir.

Lansman

Şubat 2020

YBL21 programına kabul edilen temsilcilerimizin liderlik yolculuklarının başlangıç noktasıdır. Bir hoş geldin niteliği taşıyan bu etkinlikte temsilcilerimiz YBL21 Vision Talks etkinliklerinin ilkinde Türkiye’nin iş dünyası, sanat veya spor alanında önde gelen isimlerinden biri ile yuvarlak masa etkinliğine dahil olurlar.

Lider Mentor - Mentee Görüşmeleri

Temsilcilerimizin kurumsal iş dünyasının başarılı liderlerinden birebir mentorluk alarak, hayata bir liderin bakış açısından bakmalarını ve güçlü bir network edinmeleri hedeflenir. Geliştirilen “Direktör Seviyesi Mentorlük Programı” ile de; Lider Mentor Mentee görüşmesini organize eden İnsan Kaynakları Direktörü/Kurumsal İletişim Direktörü veya şirket içinde Direktör seviyesi bir liderin; hem liderlik deneyimiyle lider adayına değer katması  hem de temsilciyi Lider Mentor ile yapacağı görüşmeye hazırlaması amaçlanır.

Online Liderlik Eğitimleri

Turkcell Akademi küratörlüğünde; programa kabul edilen YBL21 Temsilcileri liderliğin gerektirdiği temel iletişim ve işletme bilgilerini kapsayan 2 aylık bir online eğitim sürecine tabi olurlar.

Ayrıcalıklı Etkinlik Uygulamaları

2020

Ayrıcalıklı iş dünyası aktiviteleri, kültür-sanat buluşmaları ve network etkinliklerinden oluşan aylık programlara katılım sağlanır.

YBL21 Programı 2018 temsilcilerine göz atmak ister misiniz?

YBL 21 Programı Mentorları

Videolar

ybl21-liderle-zirveye

Sorularınız İçin: bilgi@yenibirlider.org

YBL21 Programı 2018 temsilcilerine göz atmak ister misiniz?