Yenibirlider Gelişim Programı - Yenibirlider Derneği

Yenibirlider Gelişim Programı

Yenibirlider Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Yenibirlider Gelişim Programı'ndan bugüne kadar kariyerinde başarılı adımlarla ilerleyen yüzlerce profesyonel yararlandı.

Yenibirlider Gelişim Programı’nın amacı, Türkiye’nin en önde gelen kurumlarında kariyerlerini devam ettiren ve dahil oldukları organizasyon ve topluluklarda fark yaratacak lider adayı profesyonelle bilgi, anlayış ve beceri kazandırmaktır. Program mezunları stratejik bir amaç doğrultusunda bilgiye dayalı kararların verildiği organizasyonları yönetebilen liderler olacaklardır.

Program temsilcilerimiz, "Yenibirlider Liderlik Ekosistemi"mize dahil olurlar ve ekosistem içerisinde yer alan kıymetli mentorlarımız ve profesyonel koçlarımızla birebir çalışma fırsatı yakalarlar.

Temsilcilerimiz, mentorluk ve koçluk programlarının yanı sıra ekosistem ile gerçekleştirdiğimiz kültür-sanat, iş dünyası, spor ve dijital buluşmalarımıza katılarak, gelişim süreçlerinde aktif rol oynarlar. Her sene mezunları ile güçlenmeye devam eden Yenibirlider Gelişim Programı, mezunların da yetişen lider adaylarına sosyal fayda sağlayabildikleri bir platform olup, kendini geliştirmeye açık başarılı profesyonelleri bünyesine katmaktan gurur duymaktadır.

PROGRAM BİLEŞENLERİ

Akademik Program & Atölyeler

Temsilcilerimiz, ilham veren konuşmalar ile açılışı gerçekleşen program kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi ile yürüttüğümüz 72 saatlik Liderlik Gelişim Programı’na katılırlar.

Mentorluk Programı

Yenibirlider ekosisteminde yer alan üst düzey mentorlardan destek alırlar. Programa başlayan temsilcilerin 4 görüşme tamamlamaları gerekmektedir.

Koçluk Programı

Yenibirlider ekosisteminde yer alan profesyonel koçlar ile koçluk desteği alırlar. Programa başlayan temsilcilerin koçlarıyla en az 6 görüşmeyi tamamlamaları gerekmektedir.

Ayrıcalıklı Etkinlikler & Ekosistem Projelerinde Gönüllü Çalışma Deneyimi

Temsilcilerimiz, sene boyunca Yenibirlider’e özel kontenjanlardan yararlanabilir; ayrıcalıklı iş dünyası, kültür-sanat, spor etkinlikleri ve dijital buluşmalara katılım sağlayarak kendilerini zenginleştirirken, sosyal çevrelerini genişletebilirler. Bununla birlikte Yenibirlider’in gençlerle ve üniversitelerle gerçekleştirdiği projelerde farklı roller üstlenerek, yetkinliklerini doğrudan geliştirebilecekleri alanlarda aktif liderler olurlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Program kazanımları nelerdir?

 • İnisiyatif almak
 • Zorluklarla başa çıkabilmek
 • Kişisel gelişime önem vermek
 • Başkalarının gelişmesine katkıda bulunmak
 • Başkalarına ilham verip onları motive etmek
 • İlişki kurmak
 • Değişimden yana taraf olmak
 • İş birliği ve takım çalışması konularında yetkinleşmek
 • Dış dünya ile bağlantı kurmak
 • Sorunları çözmek ve meseleleri analiz etmek
 • Stratejik bakış açısı geliştirmek

Programa katılmak için kriterler nelerdir?

Bireysel başvurular online başvuru ve online mülakat ile değerlendirilecek olup, kontenjan dahilinde temsilci programa kabul edilecektir.

Standart Kriterler

 • 25 yaş üstü en az 3 sene profesyonel tecrübe (35 yaş altı olması tercih edilir)
 • Performans değerlendirme sistemi içerisinde üst düzey başarı gösteren
 • İleri düzey yabancı dil bilgisine sahip

Takviye Kriterler:

 • Akademik olarak ve/veya kariyeri içerisinde yurt dışı deneyimi edinmiş
 • Yüksek lisans veya MBA programında yer almış
 • Sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve/veya aktif görev alan/almak isteyen
 • Kurum içi ve/veya kurum dışı spor ve kültür-sanat çalışmalarında yer alan

Program ne kadar sürmektedir?

Program süresi tüm modülleriyle birlikte bir sene olup, Şubat 2023–Ocak 2024 arası dönemi kapsamaktadır.

Programda fiziksel buluşmalar olacak mı?

Program açılışı 18 Şubat Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecek olup, 13 eğitim başlığından 3 eğitim üniversitede fiziksel olarak, 10 eğitim ise çevrim içi olarak gerçekleşecektir.

Yenibirlider Gelişim Programı kapsamında sertifika verilecek mi?

Yenibirlider Gelişim Programı, Boğaziçi Üniversitesi tarafından akredite edilmiştir. Program katılımcılarımıza, katılım ve yeterlilik kriterlerini yerine getirmeleri koşulunda Boğaziçi Üniversitesi tarafından yeterlilik sertifikası alırlar.

Yenibirlider Gelişim Programı'na başvuru tarihi ne zaman?

Yenibirlider Gelişim Programı’na bireysel başvurular Güz ve Bahar Dönemi olarak yılda iki kez gerçekleştiriliyor, başvuru formu bu sayfa üzerinde açılıyor.

Program ücretli mi?

Bir senelik program ücreti 16.500 TL olup programdan sağlanan gelir ile ekosistemimizde bulunan üniversiteli gençlere burs desteği sağlanmaktadır.

Profesyonel Liderlik Gelişim Programı için bizimle iletişime geçin.

Yenibirlider Gelişim Programı Mentorları

Yenibirlider Gelişim Programı Koçları

yenibirlider-profesyonel3
yenibirlider-profesyonel5
yenibirlider-profesyonel
yenibirlider-profesyonel2
yenibirlider-profesyonel1
yenibirlider-profesyonel4

PROGRAM KATILIMCILARI

Yenibirlider Gelişim Programı Ne Fayda Sağladı?

Yenibirlider Gelişim Programı’nda en çok yararlandığım, kendimi objektif olarak değerlendirdiğim ve farkındalığımı daha da artırdığım kısım mentor ve koçluk görüşmeleri oldu. Bu görüşmeler sayesinde hem iş hayatında hem de günlük hayatta potansiyelimizi nasıl gerçekleştirebileceğimiz üzerine çok sayıda ipucuna sahip oldum. En büyük hedefim olan potansiyel beni bulma ve sınırlarımı zorlayarak gelişmeye devam etme tutkusunun anahtarını bulmuş oldum. Süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Aytuğ Sönmez
2019 Program Temsilcisi, Baymak Ürün Grup Müdürü

Kurumsal hayat yolculuğunda ihtiyaç duyan arkadaşlara yol arkadaşlığı yapabilmek, potansiyellerinin, hayattaki olasılıkların ne kadar çok olduğunu keşfetmeleri sürecinde onların mucizelerine vesile olabilmek benim için oldukça kıymetli bir deneyim.

Gözde Avcioglu Avdel
Program Koçu, Bosch IT Yöneticisi ve IT Proje Yöneticisi

Yenibirlider Gelişim Programı “Yeni Bir Lider” olduğum bu dönemde bana büyük rehberlik etti. Programın geniş kapsamlı içeriği ile birlikte paralelde yürüyen mentorluk sürecini çok faydalı buldum. İş hayatında benimle benzer yollardan daha önceden geçmiş birinin tecrübelerinden faydalanmak ve böyle bir kişiyle fikir alışverişinde bulunmak benim için çok yol gösterici oldu.

Ece Salihoğlu
2019 Program Temsilcisi, Baymak Marka Yöneticisi

Yenibirlider Mentorluk Programı’nda tüm sektörlerden alanlarında çok deneyimli mentorlerin varlığı nasıl temsilcilerlerimiz için bir fırsatsa aynı şekilde genç jenerasyonla bir arada yürütülen programın mentorlere de yeni bakış açıları kazanmaları adına katkı sağladığını
belirtmek isterim.

Altuğ Merhap
Program Mentoru, Denizbank Telefonda Satış – Tahsilat ve Müşteri Yeniden Kazandırma Grup Müdürü

Deprem bölgesindeki çalışmalara seçeceğiniz kurumun web sitesinden destek olabilirsiniz.