Ekosistemimizden Ataberk Özcan - Yenibirlider Derneği

Ekosistemimizden Ataberk Özcan

Ataberk kimdir, şimdi ne yapıyor?

Merhaba, ben Ataberk Özcan, Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyim ve Fransa merkezli uluslararası hukuk kuruluşu Jus Gentium’un kurucu başkanıyım. Avrupa’nın birçok ülkesinde uluslararası hukuk, diploması, politika, politik felsefe ve makroekonomi üzerine çalıştaylar düzenliyorum ve kitle konuşmaları yapıyorum, Avrupa Parlamento’sundan canlı olarak yayın yapan bir kanalın da sahibiyim. İngilizce ve Fransızca yetkinliğe sahibim ve aynı zamanda İzmir’de kurduğum danışmanlık firmasında Kişisel Veriler üzerine danışmanlık hizmeti veriyorum. Boş zamanlarımda piyano çalmaktan ve yazları rüzgar sörfü yapmaktan keyif alıyorum. Ayrıca meraklı olduğum edebiyat alanı için bir kişisel blog üzerine çalışmaktayım.

Kariyerimi hikaye anlatıcılığı ve görsel gazetecilik üzerine planlıyorum.

 

YBL21 süreci Ataberk için nasıl fayda sağladı?

YBL21 kendini arayan insanların yoluna ışık tutan ve yol arkadaşları ilham veren insanlardan oluşan çok kıymetli bir süreç. Kendini bulmuş insanların ise kendilerini gerçekleştirmek için gerekli olan araç ve imkanları bulmak adına macerasına destek bulduğu bir yer. YBL21 süreci yalnızca girişimciler özelinde değil, toplumda fark yaratmak isteyen herkesin beklendiği bir oluşum.

 

Ataberk YBL21 programına başvuran, düşünen gençlere nasıl bir mesaj verir?

Kendinizi iyi ifade edin, rekabeti değil değer yaratmayı öncelik koyun. Takım çalışması ve sosyal sorumluluk duyguları ağır basmalı. Olduğunuz gibi olmak ve kendinizi en yalın ve derin şekilde ifade etmek YBL21 sürecinin sizi tanıması için oldukça yeterli olacaktır.