Ekosistemimizden Ayşenur Yanardağ - Yenibirlider Derneği

Ekosistemimizden Ayşenur Yanardağ

Ayşenur kimdir, şimdi neler yapıyor?

Merhaba, ben Ayşenur Yanardağ. Trakya’nın en güzel illerinden Kırklareli’nde doğdum. Ailemin olaylara pozitif bakış açısını küçük yaşta özümseyerek; özellikle en yakın arkadaşım annemin etkisiyle, heyecan ve enerji dolu bir kişiliğe sahibim. Küçük yerde doğup büyümenin avantajı; fırsat yaratmak ve bu fırsatı benim gibi arayışta olanlarla paylaşmak oldu. Liseyi, vizyonumu belirlememde temel oluşturan Kırklareli Anadolu Lisesi’nde okudum. Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Ocak 2020’de mezun olacağım. Üniversite hayatım boyunca, öğrenciliğin sunduğu tüm fırsatları değerlendirerek özümdeki mutluluğu, gelecekte beni mutlu edecekleri keşfetmeye, keşfettikçe yatırım yapmaya başladım. Tanıdığım her insanda kendimi buldum. Eczacılık sektöründe birçok etkinliğe katılarak; sektörü, sektörün ihtiyaçlarını gözlemledim. Tüm vakitlerimde eczane ve ilaç firmalarında çalışarak bu ihtiyaçları çözümlemeye çalıştım. İhtiyaçlar kapsamında; eczanelere yapay zeka ve görüntü işleme ile pazarlama stratejileri sunan Ad Hoc Pharma girişimimiz doğdu. Mayıs ayından bu yana Adhoc Pharma’da kurucu, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da da pazarlamayı deneyimlemek amacıyla Kariyer Test Sürüşü programında yer alıyorum. Eczacılık öğrencileriyle deneyimlerimizi paylaşmak amacıyla Armente Eğitim ve Danışmanlık Şirketi Dream Partners ekibinin Kurumsal İletişim ve Pazarlama Departmanı’nda yer alıyorum. Seyahat etmeyi, yeni tatlar denemeyi, dans etmeyi ve meditasyonla birlikte yoga yapmayı çok seviyorum.

 

YBL21 süreci, Ayşenur için nasıl fayda sağladı?

YBL21 programı, liderliğin gerçek hayatta karşılığını gösterdi. Hayal ettiklerimi hedefe dönüştürmemde çok kıymetli deneyimler sundu. Mentorum İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile tanıştığımda İş Bankası mensubu çocuğu olmanın gurur ve bilinciyle çok kıymetli görüşmeler sağladım. Kültürünü özümsediğim, büyüdüğüm bir şirketin çalışanlarını gözlemleme, birlikte yaşama fırsatı bulmuşken bu kültürün, liderliğin kaynağını görmek neden-sonuç ilişkisini kurmamı sağladı. Kendi benliğimde bulunan, beni ben yapan; benimsemenin, çok sevmenin ve değer vermenin de liderliğin bir parçası olduğunu deneyimledim.  Kuvvetli yönlerimi keşfedip hedeflerimi bu yönde güçlü kılarken, eksik yönlerimi fark etmemi sağladı. Yenibirlider Programı, bu ülkenin gençlerinden biri olan bana lider ruhumu fark etmemi, mentorlerden beslenmeme imkan sundu.

 

Ayşenur YBL21 programına başvuran, düşünen gençlere nasıl bir mesaj verir?

Nacizane deneyim yolculuğumu paylaştığım akranlarıma tavsiyem şudur ki; ‘kendimizi tanımalı ve buna göre hedef koymalıyız.’ YBL21 ailesine katılınca; tanışacağınız her insanda kendinizden bir parça bulacaksınız. Bölümleriniz, hayalleriniz, hedefleriniz ne kadar farklı olursa olsun; aynı olan noktalar birleşip farklılıklarınızla renklenecek. Sektörün ileri gelen isimleriyle edeceğiniz kıymetli sohbetler daima kulağınıza küpe olacak. Lütfen bu kıymetli deneyim paylaşımını sürdürülebilir networke dönüştürmeyi ihmal etmeyin. Birçok genç ve birçok mentor olacak. Bir başka fellowun deneyimini de dinleyin. Bahsettiğim farklılıklar burada çok renklenecek. Kendimizi maksimum tanıyıp, birbirinizi tamamladığınız YBL21 ailemize seni de bekliyoruz. Yolunuz deneyim dolu olsun 🙂