Ekosistemimizden Çağrı Ural - Yenibirlider Derneği

Ekosistemimizden Çağrı Ural

Çağrı kimdir, şimdi ne yapıyor?

YBL21 programının ilk dönem temsilcilerindenim. Kendimi kısaca hayat boyu öğrenmeye inanan, sosyoloji, psikoloji ve felsefeye ilgi duyan, iki adet fail deneyimi olan bir girişimci olarak tanımlayabilirim. Spor, sağlıklı yaşam ve yoga ile aram da oldukça iyi. İngilizce ve İtalyanca lisanlarına hakimim ve halihazırda Almanca öğreniyorum. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra önce İtalya daha sonra da Almanya’da devam eden yüksek lisans eğitimini tamamlamak üzere olduğum bu dönemde yapay zeka, Dunning-Kruger etkisi ve stratejik karar alma kavramlarının ortak noktada buluştuğu bir konu ile ilgili tez çalışmama odaklanıyorum.

 

“YBL21 Süreci Senin İçin Nasıl Fayda Sağladı?”

YBL21 süreci boyunca aldığımız eğitimler, networking imkanları, Birleşmiş Milletler’in  belirlemiş olduğu Global Hedefler ile ilgili proje çalışması, etkinlikler, davetler, lider görüşmeleri kariyer yolculuğuma, vizyonuma, kişiliğime oldukça pozitif fayda sağladı. Bu program sayesinde oldukça değerli insanlar tanıdım. Ayrıca lider mentörüm General Electric Türkiye CEO’su Canan Özsoy’un tavsiyeleri ve desteği ile yanımda olması büyük bir ayrıcalıktı.

 

“YBL21 Programına Başvurmayı Düşünen Gençlere Nasıl Bir Mesaj Verirsin?”

Burada eğer ne istediğinizi biliyorsanız, YBL21 programının dolayısıyla Yenibirlider Derneği’nin vaat ettiklerinden fazlası var. Çok değerli bir network, olası iş ortakları, uzun yıllar sürecek dostluklar ve kendinizi pek çok farklı yönden geliştirebileceğiniz, özenle dizayn edilmiş bir süreç sizleri bekliyor. Eğer başvuru yapmak için çekiniyorsanız, başarısız olmaktan korkmayın. Hiç denememiş olmaktan korkun!