Ekosistemimizden Mert Tezcanlıol - Yenibirlider Derneği

Ekosistemimizden Mert Tezcanlıol

Mert kimdir, şimdi ne yapıyor?

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden 2018 yılında mezun oldum ve aynı yıl Tat Gıda Sanayi A.Ş’de profesyonel iş hayatıma başladım. Kurumsal İletişim ve Dijital Pazarlama alanında çalışmaya devam ediyorum. Aynı zamanda efemera koleksiyonu yapıyor, yakın tarih üzerine sözlü tarih çalışmaları gerçekleştiriyorum. Değişen iş dünyası içerisinde nasıl fark yaratılabiliriz konusunda yakın bir arkadaşımla projeler geliştiriyoruz.

 

“YBL21 Süreci Senin İçin Nasıl Fayda Sağladı?”

YBL21 süreci öncelikle seçilme aşamasından başlayarak bana değer katan bir süreç oldu. Bu ekip içerisine seçilebilmek için gösterdiğim çaba, hiç bilmediğim bir konuda, BM Global Kalkınma Hedefleri hakkında bilgi sahibi olmamı sağladı. Proje kapsamında aldığımız eğitimler, iş planı çalışmaları, konferanslar ve mentorluk görüşmeleri kariyer planlamam üzerine olumlu katkılar sağladı. Mehmet Nane’nin “Kafanızı meşgul eden bir şeyler hep olsun” ifadesi benim için güzel bir motto oldu. Bu bakış açısı ve proje içerisinde edindiğim network ile gelecek planlarımı daha farklı kurgulayabiliyorum.

 

“YBL21 Programına Başvurmayı Düşünen Gençlere Nasıl Bir Mesaj Verirsin?”

YBL21 fırsatları değerlendirmesini bilenler için önemli bir basamaktır. Bu basamağı çıkmak sizin elinizde. Türkiye’nin en önemli iş insanları ile bir masa etrafında bulunmak, onların vizyonlarını yakından tanımak, okul sıralarından iş dünyasının kalbine geçmek için bu projenin her aşamasını çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Üniversiteden çıkıp iş dünyasına geçmeden önce YBL21’i başarılı bir simülasyon olarak görebilirsiniz. YBL21 içerisine seçilirseniz, bulunduğunuz ekibi iyice inceleyin ve tanıyın çünkü sizinle birlikte onlar ileride muhteşem işlere imza atan kişiler olacak.