Ekosistemimizden Sinem Çıkrak - Yenibirlider Derneği

Ekosistemimizden Sinem Çıkrak

Sinem Kimdir, Şimdi Ne Yapıyor?

Sinem Akdeniz Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği okuyan, üniversite hayatında gerek kampüs içi gerek kampüs dışı etkinlik ve platformlarda gönüllü çalışmalar yapan, küçük yaşlardan beri her anlamda neyin nasıl olduğunu merak eden, okumayı, yeni tecrübeler edinmeyi, araştırmayı, sorun çözmeyi, deli gibi puzzle yapmayı seven, hayvan ve doğa aşığı, kendini keşfederek farkındalığını artırmayı isteyen, planlı ama maceracı ve yaratıcı bir insan.
Her zaman olduğu gibi, yeni tecrübelerin peşinden koşmaya, bol bol okumaya ve bu okuduklarını içerikler üreterek paylaşmaya, gönüllü organizasyonlarda aktif olarak yer almaya, hayat yolculuğunda her andan keyif alarak ve karşısına çıkan her zorluk veya fırsata kucak açarak, hayallerinin peşinden gitmeye devam ediyor.
LEAD21 Süreci Senin için Nasıl Bir Fayda Sağladı?
Sürecin en başından, yani başvuru aşamasından itibaren anlatmak gerekirse, her başvuru aşamasında yanıtladığım sorular ile kendimi daha yakından tanıma fırsatını elde ettim. Zayıf yönlerimi, güçlü yönlerimi, ben nasıl biriyim, neyi nasıl yapıyorum ve gerçekten ne istiyorum sorularına kuvvetli cevaplar bulmama yardım etti ve hala da kendimi keşfetmeye devam ediyorum. Süreç sonrası da yer aldığım etkinliklerde, eğitimlerde hem öğretici hem keyifli zamanlar geçirdim.Farklı bakış açıları ve konularla alakalı fikirler edindim. Sadece eğitimler, sunumlar vs. değil, ekosistemin bir parçası olan herkesten bir şeyler öğrendim ve size açık kaynak sunmaları, her sorunuza bıkmadan usanmadan cevap vermeleri, desteklemeleri, sizin gelişiminiz için çaba sarf etmeleri gerçekten çok kıymetli.
LEAD21 Programı’na Başvurmayı Düşünen Gençlere Nasıl Bir Mesaj Verirsin?
Hayat koşuşturması içinde bazen neyi neden yaptığımızı veya neden istediğimizi sorgulamayı geri plana atıyoruz. LEAD21  süreci, sorguladıkları ve aslında onlarda istekli ve açıklarsa cevaplarını alıp eyleme geçebildikleri harika bir deneyim. Eğitimler, networklar, seminerler vb. anlamında imkanları sonsuz ve bence en önemli noktalardan biri süreçte sizi, sizin gelişiminizi gerçekten önemsiyorlar, çok şeffaf, paylaşımcı, sizin fikirlerinize, isteklerinize değer veren bir ortam hakim. Burada kurulan arkadaşlıklar çok besleyici. Mesela herhangi bir sebepten dolayı kötü bir gün geçirdiğinizde, bir şekilde toplanmak ve bir araya gelmek sizin gününüzü aşırı güzelleştirebiliyor ve bu ortam o kadar dinamik ve destekleyici ki, takıldığınız yerlerde sizi motive eden bir sürü birbirinden kıymetli insanlar var. Gençler; hem kendi hayatlarına değer katmak, hayallerine ulaşmak hemde bir değer üretme şansı istiyorlarsa, LEAD21 süreci eşsiz bir deneyim. Keyifli ve dolu dolu bir yolculuk arıyorlarsa, mutlaka başvurmalılar.