YBL 21 Temsilcisi Ferit Şen: "Yenibirlider'den ilham aldım, Köyümden Aldım'ı kurdum" - Yenibirlider Derneği

YBL 21 Temsilcisi Ferit Şen: “Yenibirlider’den ilham aldım, Köyümden Aldım’ı kurdum”

Merhaba, ben Ferit Şen. YBL 21 2017 temsilcilerindenim. Yenibirlider Derneği‘nin tüm Türkiye’deki üniversite öğrencilerine açılmasıyla programa Adana‘dan Kabul edildim. Ve çok keyifli-öğretici hatta hayatımın pozitif olarak değiştiği bir süreç başladı.

YBL 21’in 2018 dönemi kayıtları için son günler! Başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk olarak Liderlik Kampı’yla başlayan süreç, proje yarışmasıyla devam etti. Bu aşamada “Köyümden Aldım“ın ilk fikir kıvılcımları oluştu. 9 haftalık planlı programlı ilerleyen geliştirme sürecinin ardından ayırt edici özellikleri içinde barındıran bir “Doğal Tarım Platformu” ortaya çıktı.

Lider Mentorluk sürecinin başlamasıyla da kurayla sevgili Murat Özyeğin ile eşleştim. Kendisinin hem kişisel gelişimimde rehberliği hemde Köyümden Aldım projesine destekleriyle ortaya hayal ettiğimizden çok daha anlamlı bir şirket çıktı 🙂

Köyümden Aldım nedir, neler yapar?

Adana/Karaisalı‘nın Kelebek Köyü’nde üretilen doğal, yöresel gıda ürünlerinin sofralarınıza gelmesini sağlar. Bu ürünlerin satışını yaparken Arı Kovanı ve Ağaç sahiplendirme yöntemiyle hem çok daha uygun fiyatlardan yararlanmanızı hemde bu köyün bir parçası olmaya sizi teşvik eder.

Tarımda bütüncül bir bakış açısının önemini bilen Köyümden Aldım, ürünlerine ambalaj olarak yine köyde kamıştan yapılan örme sepetlerle size ulaştırır.

Ayrıca tarımın, tarihi dokusuna sahip çıkarak çevre köylerle birlikte tarihi tarım ekipmanlarını bir araya getirerek köyde bir “Tarım Müzesi” sergiler.

Belkide bir sepet bir köye bir umut olacak, belkide kırsal bir çoğrafyanın kaderi değişecek. Eğer denemek istiyorsanız hemen koyumdenaldim.com‘u ziyaret edebilirsiniz. Yenibirlider ekosistemine özel ilk siparişiniz için %20 indirim kodunuz: 212121

Özetle; Yenibirlider hikayemi tüm detaylarıyla sizlerle paylaşmak istedim. Her şey için çok teşekkürler Yenibirlider! 🙂

YBL 21’in 2018 dönemi kayıtları için son günler! Başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.