YBL 21 temsilcilerinin etkilendiği ve size tavsiye ettiği 5 TED videosu - Yenibirlider Derneği

YBL 21 temsilcilerinin etkilendiği ve size tavsiye ettiği 5 TED videosu

YBL 21 programımızın 2017 temsilcileri, daha önceden izledikleri ve en çok ilham aldıkları TED videolarını sizlerle paylaşıyor!

YBL 21: Ezgi Begüm Öndeş

TedX konuşmacılarından bana en ilham vereni Ayşe Teyze 🙂 60 yaşında çocukluk hayalini gerçekleştirmek için yola çıkıyor, azıcık yetim maaşıyla 25 ülke geziyor. İçindeki enerji ve tutkuya hayran kalmamak elde değil 🙂

YBL 21: Çise Ulus

En etkilendiğim konuşma. Dünya’nın bizim etrafımızda dönmediğini aslında hiç olduğumuzu, çevremizde korumak için hiçbir şey yapmadığımız küçük gördüğümüz şeylerin bizim hayatımız için ne kadar önemli olduğunu ve hayata gelme amacımızı sorgulamamızı sağlayıp farkındalık yaratıyor.

YBL 21: Mert Tezcanlıol

Sınırların ötesinde bir yaşam,özgür fikrilerin ve kalıpların dışında bir hayat için herşeyin hızla değiştiği bu dünyada pek çok insanın yavaşlamak istemesi günümüz dünyasının odak noktası.

YBL 21: Mert Burak Dinçman

İngiltere eski başbakanı David Cameron; İngilterenin Ödemeler Dengesi açığını (dış borç) pound dolar ya da herhangi bir kağıt para üzerinden tanımlamıyor. Borclarının 12565…. saat olduğunu ifade ediyor. İngiltere eski başbakanının dış borçlarını para değil de saatle ölçmesi yeni şeylerin habercisi mi dersiniz? Eskiden daha güçlü bir toplum için insanlar ülkesi için savaşırdı, ülkesi için ölürdü, hatta kamu hizmetlerinde bedava çalışırdı. Peki ya şimdi bu böyle mi? Günümüzde daha güçlü bir toplum için ne yapmak gerekiyor? Savaşmak mı? Düşünmek mi? Gelin hep birlikte izleyip görelim.

YBL 21: Aydan Tekin

Bizi mutsuzluğa sürükleyen ya da başarılı olmamızı engelleyen tek şey umutsuzluk aslında. Çünkü içimizde umut olduğu sürece pes etmiyoruz ve çabalamaya devam ediyoruz. İçinizdeki umudu kaybetmeyin. Mucizeler beklemektense, kendiniz mucize olun.