Program Hakkında

Yenibirlider YBL Profesyonel liderlik amacı, Türkiye’nin en önde gelen kurumlarında kariyerlerini devam ettiren 25 – 35 yaş arası lider adayı genç profesyonellerin tespit edilmesi, birbirleriyle tanışması ve kurumları içerisinde daha hızlı yükselmelerini desteklemektir. Türkiye’nin en önde gelen özel kuruluşları, kamu kuruluşları, üniversiteleri, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası liderleri Yenibirlider Ekosistemi çatısı altında bir araya gelirler.

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren bu paydaşlarımız, kendi uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve bilgi birikimlerini ortaya koyarak gelecek nesil liderlerin yetişmesine vesile olurlar.

yenibirlider-profesyonel

Program Süreci

Akademik Program

Boğaziçi Üniversitesi ile 12 başlıklı Liderlik Eğitimi, akademik dönemimiz boyunca eşzamanlı olarak işlenir

Mentorluk Programı

Genel müdür, genel müdür yardımcısı ve direktörlerin mentorluğu eşliğinde kariyer danışmanlığı sağlar

Koçluk

Genç profesyonellerin güçlü ve gelişime açık yönlerini fark etmelerini hedefler

İş Dünyası Buluşmaları

Farklı sektör ve trendleri takip etmeyi, iş dünyası duayenleri ile bir araya gelmeyi ve farklı kültür sanat aktivitelerini deneyimlemeyi hedefler.

0

Eğitim Semineri

0

Network Buluşması

0

Koçluk

0

Mentorluk
yenibirlider-profesyonel3
yenibirlider-profesyonel5
yenibirlider-profesyonel
yenibirlider-profesyonel2
yenibirlider-profesyonel1
yenibirlider-profesyonel4

2019 Akademik ProgramıYBL Profesyonel Programı, yaş aralığı 25 – 35 olan genç profesyoneller için tasarlanmış olup, akademik eğitimler Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile yürütülmektedir. Yenibirlider Derneği, ekosistem kapsamında yer alan kurumlara ve katılım hakkı kazanan tüm genç profesyonellere Boğaziçi Üniversitesi'nin akredite ettiği bir katılım sertifikası takdim eder. Ekim 2019 - Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz süreç, 12 hafta sonu eğitimi olacak şekilde planlanmıştır.

Mentorluk Programı

Yenibirlider Ekosistemi’nde yer alan kurumlardan birer üst düzey yönetici, programa katılım hakkı kazanan genç profesyonellere mentorluk desteği verir.

Mentorluk yapacak yöneticiler, kurumlar arası etkileşimi artırmak için kendi kurumları dışında çalışan bireylere mentorluk yaparlar.

Ekosistem kapsamında yer alan genç profesyoneller ise, ekosisteme katılım hakkı kazanan üniversite öğrencilerine gönüllü mentorluk yaparak, kariyer planlarında onlara destek olurlar.

Mentorluk programımız kapsamında mentor ve menteesi minimum 4 görüşme gerçekleştirirler. Görüşmenin içeriği ve detayları öncesinde Yenibirlider ekibi tarafından taraflara sunulur. Mentorluk programında hedef, başarmış olanları başarmak isteyenler ile bir araya getirerek kariyer basamaklarında en doğru adımları atmalarına yardımcı olmaktır.

Koçluk Programı

Bu süreç, günümüzün yoğun koşuşturmalı temposunda bireylerin karşılaştıkları zorlukları aşmalarına ve ulaşmak istedikleri hedeflerine doğru yol almalarına yönelik bir çalışmadır. Koçluk sürecinde bireyler, yaşamlarında yeni olasılıkları değerlendirerek, hedeflerine ulaşmak için gerekli farkındalığa, becerilere ve aksiyonlara odaklanırlar.

Koçluk, bireylerin içinde bulundukları durumun farkına varmalarını ve karşılarına çıkan fırsatlarda daha etkin seçimler yapmalarını sağlayarak, gelişimlerindeki ivmeyi arttırır.

Koçlar;bireylerin potansiyellerini keşfederek hedeflerini ve kendilerini gerçekleştirmelerine, büyüme ve içsel bütünleşme sağlamalarına, kısacası yaşam kalitelerini yükseltmelerine destek verir.

İş Dünyası Buluşmaları

YBL Profesyonel programının en önemli odaklarından biri geleceğin lider adaylarını bir araya getirerek, onlara ayrıcalıklı iş dünyası ile temas ve kişisel gelişim fırsatları sunmaktır. Program kapsamında sunulan fırsatlar 3 ana konuda odaklanmıştır:

  • Ayrıcalıklı iş dünyası etkinliklerinde buluşmak.
  • Kültür ve sanat alanında vizyon geliştirecek ve katılımı teşvik edecek özel aktiviteler gerçekleştirmek.
  • Sağlıklı yaşam alanında farkındalık arttıracak ve motive edecek fırsatlar sağlamak.

Yapılacak etkinlikler: Teknik Geziler, Müze ve Sergi Ziyaretleri, Lider Koleksiyonlarının Ziyareti, CEO Club Buluşmaları, Liderlik Zirveleri, Trend Konferans ve Semineler, Spor Aktiviteleri, Sağlıklı Yaşam Seminerleri, Atölye Çalışmaları

Sıkça Sorulan Sorular

YBL Profesyonel Programı'na başvuru tarihi ne zaman?

YBL Profesyonel Programına bireysel başvurular Güz ve Bahar Dönemi olarak yılda iki kez gerçekleştiriliyor, başvuru formu bu sayfa üzerinde açılmaktadır.

YBL Profesyonel Programı kapsamında sertifika verilecek mi?

YBL Profesyonel Programı, Boğaziçi Üniversitesi tarafından akredite edilmiştir. Program katılımcılarımıza, katılım ve/veya yeterlilik kriterlerini yerine getirmeleri koşulunda Boğaziçi Üniversitesi tarafından iki tür sertifika verilir. (Katılım Sertifikası ve Yeterlilik Sertifikası)

YBL Profesyonel Programı Mentorları

YBL Profesyonel Programı Koçları

YBL Profesyonel Programı 2018 1. Dönem temsilcilerine göz atmak ister misiniz?